XIAOMI TV STICK 4 k

News

03.02.2022

XIAOMI TV STICK 4 k

Xiaomi tv stick 4k je priamym nástupcom produktu s roku 2020 tým istým názvom len s príponou 4 K. Model Xiaomi tv stick modelový rok 2020 priniesol výbornu cenu výkupenou určitými kompromismi. Napr. Yotube iba vo full HD, Netflix a HBO max. full hd. Tiež tu bola iba 1 gb ram a tak trochu low endový procesor, ktorý však vďaka vyladenému systému zvládal všetko celkom v pohode. Za cenovku okolo 30-40 eur ste mali kompaktné zariadenie s certifikovaným Netflixom, chromecastom a hlasovým ovládaním. Jeho nástupca Xiaomi tv stick 4 K ide v šĺapajách svojho predchodcu


Poďme však pekne po poriadku. Ideme najprv na unboxing ,kde sa nezmenilo prakticky nič. Máme tu skoro na vlas rovnaký diaľkový ovládač, samotný tv stick,napájací kábel micro usb a predlžovací káblik hdmi.
Napájanie micro usb beriem ako totálny krok vedľa. Veď tu máme rok 2022. Prečo sa Xiaomi rozhodlo pre toto napájanie nepochopím. Viem, že Xiaomi chce čo najnižšiu cenovku, ale v tomto prípade by som nešetril a dal tam moderný usb c konektor. OK unboxing máme za sebou poďme teraz k samotnému tv sticku. Som rád v prvom rade, že výrobca pribalil malý hdmi káblik. Mám televíziu na stene takže napájať xiaomi tv stick zozadu bez pridaného hdmi káblika by bolo prakticky nemožné.  

Ok takže po zapojení musíte spárovať ovládač so zariadením, čo zaberie 2-3 sekundy. Zvolite si jazyk a region. Inak ak zvolite region Slovensko tak vám prestane fungovať služba Patch wall.Ale o nič neprídete. Služba Patch wall je nadstavba, ktorá má podporu iba v Indii. Je to nadstavba, ktorá premení váš systém android tv na veľmi podobný systém, akým je napr. Google tv . Ak zvolíte region India tak vám Patchwall bude fungovať aj keď vačšina tv staníc v tomto systéme je indických takže asi tak. Odporúčam teda zvoliť region Slovensko a rovno vstúpiť do systému android tv vo verzii 11.

Pri prvotnom spustení ma systém vyzval na aktualizáciu v objeme skoro 1 GB. Aktualizácia a jej nainštalovanie trvalo cca 10 minút, čo je myslím dosť. Po aktualizácii nabehol konečne systém android tv vo verzii 11. Aj tu musíte byť tak trocha trpezlivý. Systém začne ihneď sťahovať aktualizácie systémových aplikácií, ktorých je cca 20 takže dalších 5 minút sťahovania.
Dobre takže po 15 minutách systém aktualizovaný na 100 percent a ja konečne idem na test.  

V prvom rade oceňujem oveľa svižnejší systém, ako u predchodcu. Aplikácie ,ako Netflix, HBO, Magio GO, Sledovaní tv , Lepší tv idú perfektne. Youtube v 4 K ide bleskovo. Som rád, že výrobca osadil Xiaomi lepším procesorom Amlogic S905Y4 o takte 2.0 GHZ.